Eskişehir Soyunma Dolapları

Eskişehir Soyunma Dolapları

Soyunma Dolabı Nedir?

Eskişehir Soyunma dolapları Nedir?, fabrikalardaki, işyerlerindeki personellerin, elbise asması ve emanetlerini güvenli bir şekilde depolaması amacıyla, genellikle çelikten üretilen, yangına karşı dayanıklı endüstriyel ofis ekipmanıdır. Metal soyunma dolapları, genelde 1-6 kapılı soyunma dolabı olarak farklı modelleri içinde barındırmaktadır. Çelik soyunma dolapları ayrıca üstte ve altta, ve tam boy olarak farklı şekillerde üretilmektedir. Örneğin: 4 kapılı soyunma dolaplarında, üst tarafta 2 adet kapı, alt tarafta da 2 adet kapı mevcuttur. Soyunma dolapları sıvı boya, toz boya gibi bir çok farklı metotla boyanabilmektedir. Elektrostatik toz boya ile boyanan çelik soyunma dolapları , daha uzun ömürlü boya kalitesine ve çizilmelere ,darbelere karşı da daha dayanıklı olmaktadır.

Soyunma Dolabı Nerelerde Tercih Edilir?

Eskişehir Soyunma dolapları, genellikle imalathanelerde, otomotiv sektöründe, kimya sektöründe, eğitim kurumlarında, fabrikalarda, üretim tesislerinde, özel sektörde kısacası hemen hemen her çalışma yerinde soyunma dolabı kullanımı mevcuttur. İşçilerin olduğu hemen hemen her firmada, soyunma dolabı kullanılması mecburidir. İş güvenliği gerekliliklerine göre yapılan işçi dolapları, emanet saklamanın en verimli ve en ucuz yoludur. Çelik personel dolabı, ahşaptan daha ucuz ve daha dayanıklı olduğu için işletmeler için ilk tercihtir.

PERSONEL SOYUNMA DOLABI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Personel soyunma dolabı, iş güvenliği vb. nedenlerle işçinize zimmetlediğiniz iş güvenlik malzemelerini ve  kendi kişisel eşyalarını sakladığı kabin çeşididir. Personeliniz ve işçileriniz için en uygun modeli bir çok etken belirlemektedir.
İşçi dolapları kişisel malzemeler için üretilmiş, koruyucu malzeme kabinleridir. Mevcut personele zimmetli iş güvenlik malzemeleri ve kişisel malzemeler için kullanıma uygundur. İsteğe bağlı olarak anahtarlı kilitle ya da asma kilitle kullanılabilir. Fabrikalarda, inşaatlarda, otellerde vb. yerlerde kuruma özel iş kıyafetleri kullanımı gerek iş güvenliği yasaları nedeniyle gerekse kurumsal kimlik oluşturabilmek için tercih edilmektedir. İş kıyafetleri kullanımı ise beraberinde soyunma odası gereksinimi ve dolayısıyla soyunma dolapları gereksinimini doğurmaktadır. Bir diğer önemli gereklilik de cüzdan, çanta, günlük kıyafet gibi günlük hayatta sıklıkla kullanılan eşyaların bırakıldığı kabinlerin güvenliği.

 

Eskişehir Soyunma Dolabı Kullanış amacı nedir?

Soyunma Dolabı işyeri, spor kompleksi, eğitim kurumları gibi farklı mekânlarda yaşamı kolaylaştıran güvenli saklama alanlarıdır. giyim ve iş kıyafetleri gibi ürünler için tasarladığımız modeller; Ayakkabı,, t-shirt, çanta, cüzdan gibi çeşitli aksesuarları da yerleştirmenize olanak sağlar. Şıklık ve kalite unsurlarını bir araya getirdiğimiz gardıroplarımız, kıyafetlerinizi ve malzemelerinizi düzenli tutmanıza olanak tanır. Size özel eşyaların steril bir ortamda bulundurulmasını kolaylaştıran ürünlerimiz, korunaklı depolama alanları oluşturur. Modern görünüm ve kompakt tasarım stillerinin yer aldığı personel dolabı modelleri sayesinde İş yaşamının yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda kullanışlı saklama alternatifleri yaratabilirsiniz.

Hangi İşçi – Personel Soyunma Dolabı Tercih Edilmelidir?

Sektör
İşletmenizin sektörü sizin için en ideal dolap seçimini doğrudan etkilemektedir. Örneğin deniz kıyısı, havuz gibi yerlerde uzun süreli kullanımlar için plastik dolaplar daha uygun bir seçenektir.. Pleksiglas kapaklı dolap serimiz, aşağıdakiler gibi 2-3 katmanın kullanıldığı alanlar için mükemmeldir: B. Mağazalar veya hizmetler. Fabrika, şantiye gibi farklı iş malzemelerine ihtiyaç duyulan alanlarda çelik ve metal dolap çeşitlerimiz en uygun seçenektir.

Kullanım Amacı
Dolapların kullanım amacı da en uygun dolap seçeneğini etkilemektedir. Örneğin temizlik malzemeleri   için plastik dolaplarımız daha uygun bir alternatif iken, baret, tulum vb. çelik dolap çeşitleri çelik dolaplar için daha uzun ömür vaat etmektedir.

Vardiya Sayısı
En uygun dolap seçimini etkileyen bir diğer faktör ise vardiya sayısıdır. Tek vardiya ile çalışan işletmeler için yonca sistemine sahip asma kilitli dolaplar genellikle yeterli gelir iken, çok vardiya ile çalışılan işletmeler için elektronik kilit kullanımı ciddi bir avantaj sağlayacaktır. Vardiya sisteminde her işçiye kabin sunma imkanınız oldukça kısıtlıdır. Kişiye özel kabin sunulmaması ise dolap kullanımında sıklıkla kilit kaynaklı sorun ortaya çıkmaktadır. Çoğunlukla bu durum bir anahtar dolabı ile çözülmeye çalışılmaktadır. Ancak bu anahtar dolabının kullanılması güvenlik açığı oluşturmakta ve ayrıca ek bir kişinin atanmasını gerektirmektedir. Ayrıca anahtarın olası kaybolması, kırılması vb. Bu gibi durumlarda dolap kapağının sökülüp yerine takılmasından başlayarak sık sık işlemler yaşanabilir. Elektronik kilitlerde her bir işçinize vereceğiniz dolap anahtarları sayesinde bu tip sorunları rahatlıkla çözebilirsiniz.

Eskişehir

Eskişehir, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi beşinci şehridir. Ayrıca nüfus bakımından Ankara, Konya, Kayseri’den sonra İç Anadolu bölgesinin en büyük 4. ilidir. 1993 yılında çıkarılan kanunla Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Nüfusu 2021 yılı TÜİK istatistiklerine göre 898.369’dur. Ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. İçerisinde Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinin bulunması nedeniyle bir öğrenci kenti görünümündedir.

Leave A Comment